0 342 211 99 00

Tıbbi Birimler

Anestezi ve Reanimasyon

Anestezi ve Reanimasyon

Anestezi, ameliyat sırasında ve sonrasında hastanın ağrı duymasını önleyen bir tıp dalı olarak bilinmektedir. Ağrıyı önlemek için gerek kullanılan ilaçların ve gerekse yapılan ameliyatın insan vücudu üzerinde bir takım yan etkileri söz konusudur. Bu etkiler bazen organizmanın hayatta kalmasını sağlayan sistemlerin ve organların işleyişini önemli ölçüde bozabilir.

Anestezi Bölümü

Anestezi bilim dalının en önemli konusunu, güvenli ve güvenilir bir anestezi uygulanışının nasıl başarılacağı sorusuna cevap bulabilmek oluşturmaktadır. Bu konuda çok önemli gelişmeler sağlanmış olup, güvenli anestezi uygulaması yapmak günümüzde sağlanabilmiştir. Güvenli anestezi uygulayabilmenin ilk şartı her hasta için kendisine uygun bir anestezi planı yapmaktır. Bu planın yapılabilmesi için önce hastanın tıbbi durumu anestezi uzmanı tarafından ortaya koyulmalıdır. Bu amaçla anestezi poliklinikleri açılmıştır.

Anestezi Riski

Tüm anestezi ve cerrahi girişimler bazı küçük riskler içerir. Bu risklerin boyutu cerrahinin tipine, hastanın sağlık durumuna, anestezi ve ameliyathanelerin teknik donanımına bağlı olarak değişir.