0 342 211 99 00

Tıbbi Birimler

Dahiliye

Dahiliye

İç Hastalıkları, birçok yan dala ayrılmakla beraber hastanın bir bütün olarak değerlendirilmesi, ileri tetkiklerinin yapılarak teşhisinin konulması ve tedavisinin düzenlenmesi açısından büyük önem taşır. Hastanelerde, yatırılan hastaların tedavilerini, konsültasyonlarını, ameliyat öncesi hazırlıklarını ve gerekli girişimlerini İç Hastalıkları Bölümü gerçekleştirmektedir.

Genel Dahiliye

Genel dahiliye, tıbbın tüm klinik branşlarına temel oluşturan bir disiplindir. Sağlık kuruluşlarına başvuran hastaların büyük çoğunluğunun problemleri iç hastalıklarının ilgi alanına girmektedir. Üst ve alt solunum yolu hastalıkları, hiper tansiyon, mide-bağırsak sistemi hastalıkları, böbrek hastalıkları, tiroid hastalıkları, şeker hastalığı, romatizmal hastalıklar kolesterol ve yağ metabolizma hastalıkları gibi çok geniş bir alanı kapsar.
Özel Deva Hastanesinde genel dahiliye hizmeti, iç hastalıkları uzmanı tarafından veriliyor.
Bu hizmet kapsamında ayakta poliklinik muayeneleri, yatarak takip ve tedavi, acil servis ve check-up paketleri bulunuyor.
Teşhis ve tedavi süreçlerinde iç hastalıkları alanına giren tüm branşlar ile sıkı bir iş birliği söz konusudur. Genel Dahiliye Bölümü’nde konulan teşhis doğrultusunda gerektiğinde ilgili bölümlere sevk edilir ve hastanın sağlık problemlerinin çözümü sağlanır.
Genel Dahiliye Bölümü’ne ilişkin hastalıklarda etkin tedavi ve şifa için erken tanı oldukça önemlidir.
Günümüzde pek çok hastalığın erken tanısı yıllık periyodlarla yapılan check-up taramalarıyla mümkün olabilmektedir.